Naši lektoři

Klára Cahová

Pocházím z Mikulovic u Znojma. Hudební školu Yamaha znám od jejího zrodu v roce 1996, kdy to všechno u nás v ČR začalo. Moje maminka od začátku učila předškolní hudební programy. Dá se říci, že jsem s Yamahou vyrostla. Po maturitě v roce 2002 jsem odešla do Zlína studovat Zlínskou vyšší odbornou školu umění - obor herectví. O rok později jsem k herectví přidala i dálkové studium v Olomouci - Učitelství 1.stupně. V té době vedl zlínskou Yamahu pan Ing. Veselý z Hodonína. Postupně jsem u něj učila První krůčky k hudbě, Robátka, Rytmické krůčky, Zobcové flétny i Klávesy. V roce 2007 jsem se stala ředitelkou zlínské pobočky a později jsem si vzala na starost i pobočku ve Vsetíně a Uherském Hradišti. Mám dvě děti, které do Yamahy chodily od 4 měsíců, takže jsem si s nimi kurzy užila i jako maminka. Jsem členkou Divadla Scéna, se kterým hrajeme po celé ČR (a pravidelně i ve Zlíně) pohádky pro děti, a také Kočovného divadla Ad Hoc, které tvoří a hraje autorská hudební představení a kabarety.


Lenka Hartmanová

Od malička mě moc bavila hudebka a matematika, proto jsem tento obor vystudovala na UP v Olomouci. Po mateřské jsem postupně se svými dětmi navštěvovala různé obory v HŠ Yamaha. Způsob výuky a pohodová atmosféra mě nadchly natolik, že jsem před 14 lety moc ráda přijala nabídku stát se lektorkou. V současné době v Yamaze učím První krůčky k hudbě, Rytmické krůčky, Zobcové flétny a Klávesy.


Andrea Mňačková

Rodiče mě vedli k hudbě od malička. Zpívali jsme v autě při cestě na výlety celé hodiny, hráli jsme na flétny, housle, klarinet, tubu, kytaru a dokonce i dudy. Vystudovala jsem speciální pedagogiku v Olomouci.Pracovala jsem jako vychovatelka a pak přišla svatba a děti. Před 14 lety jsem začala chodit se synem do Robátek a asi do roka jsem se ocitla z pozice matky, na druhé straně. Dnes učím 5 programů. Robátka, První krůčky, Rytmické krůčky, flétnu a kytaru


Adam Caha

Narodil jsem se v červenci roku 1991 a jsem tělem i duší muzikant. V Brně jsem vystudoval konzervatoř a následně Janáčkovu akademii múzických umění v oboru hra na housle. Vedle toho jsem se postupně naučil sám hrát na kytaru, baskytaru, bicí a klavír, stal se ze mě (díky jedné úžasné profesorce na konzervatoři) i zpěvák. Jsem také hercem a muzikantem v Kočovném divadle Ad Hoc. Jako frontman působím v kapele Pro tebe a jsem (někdy jen záskokový) člen několika dalších kapel i orchestrů. Kromě hraní si však na živobytí vydělávám i učením dětí ve zlínské Yamaze, kde ve velmi pohodové atmosféře učím akustickou a elektrickou kytaru, baskytaru, bicí a zpěv. Pravidelně také vytvářím ke konci školního roku yamaháckou kapelu, ve které hraje většina mých žáků, a se kterou pořádáme pro rodiče pop-rockové koncerty.


Martina Chovancová

Pocházím z Vlčnova. Jsem maminkou čtyř dětí a jedno z těch nejmladších mne přivedlo do Hudební školy Yamaha jako maminku. Lektorkou jsem se stala v roce 2012 původně jako zástup, a už zůstala. Lekce naší školičky se staly mou součástí a doslova mne nabíjí energií. Profesí jsem asistent pedagoga v mateřské škole a tudíž se dá říci, že děti, jak mé vlastní, tak ty vaše, naplňují můj život. Na vaše děti i na vás se těší Martina z pobočky Uherské Hradiště.


Barbora Kubíčková

Od mala jsem měla zájem o hudbu a práci s dětmi, a proto jsem vystudovala Střední pedagogickou školu v Kroměříži a na ní kromě jiných předmětů odmaturovala i z hudební výchovy. Svůj vztah k hudební škole Yamaha jsem si vytvořila před 12ti lety, kdy jsem s nimi jela na jejich první hudební tábor, poté jsem začala navštěvovat hudební kurzy. Nyní v Yamaze učím akustickou kytaru a zobcovou flétnu.


Táňa Ondrašíková

Do Yamahy jsem začala chodit se svou dcerkou a oběma se nám v Prvních krůčcích moc zalíbilo. S nadšením nyní rozšiřuji lektorský tým s programem Anglicky s písničkou a těším se na své první žáčky. Vystudovala jsem učitelství pro 1. stupeň na UHK, ale život mě zavál do různých profesí. Často jsem pracovala v kontaktu s angličtinou a při svém působení v British Council jsem využívala cambridgeskou metodiku výuky. Jazyk dětem přibližuji hravou a radostnou formou, pomocí písniček, básniček a pohybu. S dětmi trávím mnoho času - na skautských táborech, při lekcích dětské jógy a výuce jazyků. V tandemu s manželem píšeme knihy pro nejmenší o prasátku s dlouhým nosem a točíme animovaný seriál.


Hanka Chrástecká

Narodila jsem se v roce 1986 a pocházím z krásného a malebného valašského kraje, města Vsetín. Již od dětství mě provázela hudba a pedagogické aktivity. Na indiánském táboře, kde jsem začala jezdit jako malá holka a později instruktorka a vedoucí, jsme zpívali každý den. Nejvíc večer u ohně. A tak jsme si s partou kamarádek založily pěvecký sbor, se kterým jsme vystupovaly na akcích města a zúčastnily se i pěveckých soutěží (např. Dětská Porta v Otrokovicích). Další pěvecké a hudební zkušenosti jsem získala díky ženskému pěveckému sboru Kassiopea v Olomouci, kde jsem studovala a později pracovala v Mateřské škole Univerzity Palackého. V současné době jsem maminkou na mateřské dovolené s dcerou Violkou, se kterou jsem navštěvovala hudební kurz Robátka. Tolik mne nadchl, že jsem se přidala k lektorům a snažím se své zkušenosti vkládat do kurzů YAMAHY probíhajících ve Vsetíně. Jsou to Robátka a První krůčky k hudbě.


Lenka Polášková

Studovala jsem zprvu na ZUŠ housle ale po nějaké době jsem přešla na violu. Má další studia mne vedla na konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kde jsem absolvovala na Violu. V klavíru jsem dlouho byla samoukem, než si mě vzala pod křídla kantorka klavíru Eva Nováková. Hudba mě vždy fascinovala a proto mě baví si na klavír vytvářet vlastní skladby. I když je klavír můj vedlejší nástroj preferuji ho více a to po všech stránkách.


Jaroslav Derka

Narodil jsem se už v roce 1945, měsíc po válce. Hudební nadání jsem zdědil po mamince, která byla operní sopranistkou, spolužačkou Milady Šubrtové, sólistky Národního divadla. Na housle jsem začal v 6 letech v Lázních Bohdanči, v 10 letech klavír a varhany v Kroměříži, všechno u soukromých profesorů. Po maturitě v Kroměříži jsem odešel na staroslavnou Univerzitu v Olomouci, kde jsem vystudoval matematiku a poté ekonomii na Vysoké škole ekonomické v Praze. 20 let mne živila matematika a ekonomie a hudbu jsem provozoval jen amatérsky. První amatérskou kapelu jsem založil na vojně v Praze, po vojně jsem hrál v Big bandu Klub 58 v Kroměříži, pak jsem kapelníkoval a aranžoval ve své další kapele Melodic v Morkovicích, po přestěhování do Zlína v r.1976 jsem působil jako zpěvák ve Velkém dechovém orchestru n.p. Svit, se kterým jsme vyhráli Světovou soutěž velkých orchestrů v holandském Kerkrade a potom koncertovali 9 let po celé Evropě a zároveň kapelníkoval, zpíval a aranžoval ve své další kapele Grands ve Zlíně. Hrávali jsme převážně ve Zlíně, Luhačovicích a Slušovicích. V roce 1977 jsem si udělal profesionální zkoušky jako klavírista u Gustava Broma v Brně, ale první profesionální angažmá jsem absolvoval až v roce 1987 v Norsku. Plně jsem se zprofesionalizoval v roce 1990 a působil až do důchodu jako klavírista převážně ve Švýcarsku. K HŠ YAMAHA mě přivadla má vnoučata. Když jsem viděl, jak je to v ní baví, začal jsem tam vyučovat hru na elektrické keyboardy a učím v ní dodnes.


Petr Chrastina

Jako malého chlapce mě vybrali učitelé z lidové školy umění a já chodil tři léta do houslí a po třech letech zase troubil na trubku, nic z toho mne ale nebavilo. Ve třinácti mi kamarád půjčil kytaru a bylo u mne rozhodnuto. V patnácti jsme založili rockovou skupinu Plebs, potom Zkrat. Potkal jsem Pavla Husara (basista Fleretu), Zdeňka Hrachového (zakládající člen, skladatel a zpěvák Fleretu) a po vojně s ním jsem zakládal folkovou skupinu, z které se vyklubal Fleret. V těchto dávných dobách jsme hráli s Vlastou Redlem, vystupovali v Lucerně, a umístili se v autorské i interpretační Portě, kde jsme vystupovali i s Jarkem Nohavicou. Po mém odchodu z Fleretu jsem začal hrát s regionální hard-rockovou skupinou Tendence. Tendence jsem opustil a dostal lano do Cestující hudby. Tam jsem dosud. Také hraji v městském divadle Zlín v hudebním klubu. Nejprve jsem učil tři roky na ZUŠ v Otrokovicích, pak asi 11 let v Astře. Nyní učím v Yamaze akustickou i elektrickou kytaru.


Ema Lorencová

Vztah k hudbě jsem si budovala už odmalička. Ve dvou letech jsem začala navštěvovat První krůčky v Hudební škole Yamaha a následně jsem si ve školce vyzkoušela hru na zobcovou flétnu. U té jsem ale dlouho nevydržela a v první třídě jsem začala hrát na akustickou kytaru, kterou jsem si zamilovala. Už je to 11 let a hra na kytaru se mě stále drží jako klíště. Jsem velmi ráda, že jsem dostala nabídku stát se lektorkou a těším se, až své zkušenosti budu moct předat dál.


Valeria Batani

Hudební školu Yamaha jsem poprvé navštívila už jako velmi malá. První kurz, kterého jsem se zúčastnila, byly První krůčky k hudbě. Později jsem začala hrát na flétnu a klávesy. Z velké škály kurzů, které Yamaha nabízí, jsem si ještě vybrala populární zpěv a dramaťák. Studuji na Gymnáziu Lesní čtvrť ve Zlíně a už desátým rokem jsem studentkou i na ZUŠ Jižní Svahy v oboru klavír a čtvrtým rokem v oboru housle. Nyní jsem v Yamaze lektorkou kláves.


Karolína Novotná

Narodila jsem se v květnu roku 1997. O tři roky později jsem se stala členkou Dětského folklorního souboru Veličánek a od první třídy jsem začala hrát na klavír na základní umělecké škole. Už od mala jsem věděla, že chci být paní učitelkou, a proto jsem vystudovala Střední pedagogickou školu v Kroměříži, kde opět byla hra na klavír nutností. Aktuálně studuji poslední ročník na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, a to obor Sociální pedagogika. Po základní škole jsem se také stala členkou Horňáckého folklorního souboru Velička a dívčího pěveckého sboru Fěrtúšky. Se souborem jsme již navštívili několik tuzemských a zahraničních folklórních festivalů. Vystupovali jsme například v Itálii, Rumunsku, Belgii nebo na Slovensku. Pokud zrovna někde netančím nebo nezpívám, připravuji program a věnuji se dětem na dětských letních táborech. Děti, hudba a tanec provází celý můj život. V Yamaze budu vaše děti učit základy na klávesy.


Kateřina Balušková

Narodila jsem se v roce 2001 a hudba lákala od malá. V rodině máme hodně muzikantů a já jsem nebyla výjimkou. Při ZŠ jsem navštěvovala ZUŠ a dětský pěvecký sbor. Studovala jsem Střední pedagogickou školu v Kroměříži, kde jsem byla členkou Dívčího pěveckého sboru a učila se hře na klavír, flétnu a kytaru, která se stala mou nejoblíbenější. U maturity, byla hudební výchova jasnou volbou a pokračovala jsem pedagogickým směrem dále, na FHS UTB ve Zlíně, kde se věnuji studiu Učitelství pro Mš. Hudební školu Yamaha jsem poznala díky letním táborům a po nějakém čase jsem si zkusila i opačnou stranu a to vedoucí na příměstských táborech. Nyní vyučuji akustickou kytaru pro začátečníky.


Marek Gerža

O hudbu jako takovou jsem se zajímal už od předškolního věku, kdy jsem začal hrát na zobcovou flétnu. S nástupem na ZŠ jsem začal navštěvovat Yamahu, kde jsem původně chodil jen do flétny. Postupem času se k tomu přidaly ještě klávesy a v poslední řadě také akustická kytara. Všechny nástroje mě neskutečně baví, nejvíce mi ale asi učarovala kytara. Celkem jsem v Yamaze už 14 let. Teď už nejen jako žák, ale také vyučující právě akustické kytary.