Naši lektoři

Klára Cahová

Pocházím z Mikulovic u Znojma. Hudební školu Yamaha znám od jejího zrodu v roce 1996, kdy to všechno u nás v ČR začalo. Moje maminka od začátku učila předškolní hudební programy. Dá se říci, že jsem s Yamahou vyrostla. Po maturitě v roce 2002 jsem odešla do Zlína studovat Zlínskou vyšší odbornou školu umění - obor herectví. O rok později jsem k herectví přidala i dálkové studium v Olomouci - Učitelství 1.stupně. V té době vedl zlínskou Yamahu pan Ing. Veselý z Hodonína. Postupně jsem u něj učila První krůčky k hudbě, Robátka, Rytmické krůčky, Zobcové flétny i Klávesy. V roce 2007 jsem se stala ředitelkou zlínské pobočky a později jsem si vzala na starost i pobočku ve Vsetíně a Uherském Hradišti. Mám dvě děti, které do Yamahy chodily od 4 měsíců, takže jsem si s nimi kurzy užila i jako maminka. Jsem členkou Divadla Scéna, se kterým hrajeme po celé ČR (a pravidelně i ve Zlíně) pohádky pro děti, a také Kočovného divadla Ad Hoc, které tvoří a hraje autorská hudební představení a kabarety.


Lenka Hartmanová

Od malička mě moc bavila hudebka a matematika, proto jsem tento obor vystudovala na UP v Olomouci. Po mateřské jsem postupně se svými dětmi navštěvovala různé obory v HŠ Yamaha. Způsob výuky a pohodová atmosféra mě nadchly natolik, že jsem před 14 lety moc ráda přijala nabídku stát se lektorkou. V současné době v Yamaze učím První krůčky k hudbě, Rytmické krůčky, Zobcové flétny a Klávesy.


Andrea Mňačková

Rodiče mě vedli k hudbě od malička. Zpívali jsme v autě při cestě na výlety celé hodiny, hráli jsme na flétny, housle, klarinet, tubu, kytaru a dokonce i dudy. Vystudovala jsem speciální pedagogiku v Olomouci.Pracovala jsem jako vychovatelka a pak přišla svatba a děti. Před 14 lety jsem začala chodit se synem do Robátek a asi do roka jsem se ocitla z pozice matky, na druhé straně. Dnes učím 5 programů. Robátka, První krůčky, Rytmické krůčky, flétnu a kytaru


Adam Caha

Narodil jsem se v červenci roku 1991 a jsem tělem i duší muzikant. V Brně jsem vystudoval konzervatoř a následně Janáčkovu akademii múzických umění v oboru hra na housle. Vedle toho jsem se postupně naučil sám hrát na kytaru, baskytaru, bicí a klavír, stal se ze mě (díky jedné úžasné profesorce na konzervatoři) i zpěvák. Jsem také hercem a muzikantem v Kočovném divadle Ad Hoc. Jako frontman působím v kapele Pro tebe a jsem (někdy jen záskokový) člen několika dalších kapel i orchestrů. Kromě hraní si však na živobytí vydělávám i učením dětí ve zlínské Yamaze, kde ve velmi pohodové atmosféře učím akustickou a elektrickou kytaru, baskytaru, bicí a zpěv. Pravidelně také vytvářím ke konci školního roku yamaháckou kapelu, ve které hraje většina mých žáků, a se kterou pořádáme pro rodiče pop-rockové koncerty.


Barbora Kubíčková

Od mala jsem měla zájem o hudbu a práci s dětmi, a proto jsem vystudovala Střední pedagogickou školu v Kroměříži a na ní kromě jiných předmětů odmaturovala i z hudební výchovy. Svůj vztah k hudební škole Yamaha jsem si vytvořila před 12ti lety, kdy jsem s nimi jela na jejich první hudební tábor, poté jsem začala navštěvovat hudební kurzy. Nyní v Yamaze učím akustickou kytaru a zobcovou flétnu.


Táňa Ondrašíková

Do Yamahy jsem začala chodit se svou dcerkou a oběma se nám v Prvních krůčcích moc zalíbilo. S nadšením nyní rozšiřuji lektorský tým s programem Anglicky s písničkou a těším se na své první žáčky. Vystudovala jsem učitelství pro 1. stupeň na UHK, ale život mě zavál do různých profesí. Často jsem pracovala v kontaktu s angličtinou a při svém působení v British Council jsem využívala cambridgeskou metodiku výuky. Jazyk dětem přibližuji hravou a radostnou formou, pomocí písniček, básniček a pohybu. S dětmi trávím mnoho času - na skautských táborech, při lekcích dětské jógy a výuce jazyků. V tandemu s manželem píšeme knihy pro nejmenší o prasátku s dlouhým nosem a točíme animovaný seriál.


Lenka Polášková

Studovala jsem zprvu na ZUŠ housle ale po nějaké době jsem přešla na violu. Má další studia mne vedla na konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kde jsem absolvovala na Violu. V klavíru jsem dlouho byla samoukem, než si mě vzala pod křídla kantorka klavíru Eva Nováková. Hudba mě vždy fascinovala a proto mě baví si na klavír vytvářet vlastní skladby. I když je klavír můj vedlejší nástroj preferuji ho více a to po všech stránkách.


Jaroslav Derka

Narodil jsem se už v roce 1945, měsíc po válce. Hudební nadání jsem zdědil po mamince, která byla operní sopranistkou, spolužačkou Milady Šubrtové, sólistky Národního divadla. Na housle jsem začal v 6 letech v Lázních Bohdanči, v 10 letech klavír a varhany v Kroměříži, všechno u soukromých profesorů. Po maturitě v Kroměříži jsem odešel na staroslavnou Univerzitu v Olomouci, kde jsem vystudoval matematiku a poté ekonomii na Vysoké škole ekonomické v Praze. 20 let mne živila matematika a ekonomie a hudbu jsem provozoval jen amatérsky. První amatérskou kapelu jsem založil na vojně v Praze, po vojně jsem hrál v Big bandu Klub 58 v Kroměříži, pak jsem kapelníkoval a aranžoval ve své další kapele Melodic v Morkovicích, po přestěhování do Zlína v r.1976 jsem působil jako zpěvák ve Velkém dechovém orchestru n.p. Svit, se kterým jsme vyhráli Světovou soutěž velkých orchestrů v holandském Kerkrade a potom koncertovali 9 let po celé Evropě a zároveň kapelníkoval, zpíval a aranžoval ve své další kapele Grands ve Zlíně. Hrávali jsme převážně ve Zlíně, Luhačovicích a Slušovicích. V roce 1977 jsem si udělal profesionální zkoušky jako klavírista u Gustava Broma v Brně, ale první profesionální angažmá jsem absolvoval až v roce 1987 v Norsku. Plně jsem se zprofesionalizoval v roce 1990 a působil až do důchodu jako klavírista převážně ve Švýcarsku. K HŠ YAMAHA mě přivadla má vnoučata. Když jsem viděl, jak je to v ní baví, začal jsem tam vyučovat hru na elektrické keyboardy a učím v ní dodnes.


Petr Chrastina

Jako malého chlapce mě vybrali učitelé z lidové školy umění a já chodil tři léta do houslí a po třech letech zase troubil na trubku, nic z toho mne ale nebavilo. Ve třinácti mi kamarád půjčil kytaru a bylo u mne rozhodnuto. V patnácti jsme založili rockovou skupinu Plebs, potom Zkrat. Potkal jsem Pavla Husara (basista Fleretu), Zdeňka Hrachového (zakládající člen, skladatel a zpěvák Fleretu) a po vojně s ním jsem zakládal folkovou skupinu, z které se vyklubal Fleret. V těchto dávných dobách jsme hráli s Vlastou Redlem, vystupovali v Lucerně, a umístili se v autorské i interpretační Portě, kde jsme vystupovali i s Jarkem Nohavicou. Po mém odchodu z Fleretu jsem začal hrát s regionální hard-rockovou skupinou Tendence. Tendence jsem opustil a dostal lano do Cestující hudby. Tam jsem dosud. Také hraji v městském divadle Zlín v hudebním klubu. Nejprve jsem učil tři roky na ZUŠ v Otrokovicích, pak asi 11 let v Astře. Nyní učím v Yamaze akustickou i elektrickou kytaru.


Ema Lorencová

Vztah k hudbě jsem si budovala už odmalička. Ve dvou letech jsem začala navštěvovat První krůčky v Hudební škole Yamaha a následně jsem si ve školce vyzkoušela hru na zobcovou flétnu. U té jsem ale dlouho nevydržela a v první třídě jsem začala hrát na akustickou kytaru, kterou jsem si zamilovala. Už je to 11 let a hra na kytaru se mě stále drží jako klíště. Jsem velmi ráda, že jsem dostala nabídku stát se lektorkou a těším se, až své zkušenosti budu moct předat dál.


Valeria Batani

Hudební školu Yamaha jsem poprvé navštívila už jako velmi malá. První kurz, kterého jsem se zúčastnila, byly První krůčky k hudbě. Později jsem začala hrát na flétnu a klávesy. Z velké škály kurzů, které Yamaha nabízí, jsem si ještě vybrala populární zpěv a dramaťák. Studuji na Gymnáziu Lesní čtvrť ve Zlíně a už desátým rokem jsem studentkou i na ZUŠ Jižní Svahy v oboru klavír a čtvrtým rokem v oboru housle. Nyní jsem v Yamaze lektorkou kláves.


Kateřina Balušková

Narodila jsem se v roce 2001 a hudba lákala od malá. V rodině máme hodně muzikantů a já jsem nebyla výjimkou. Při ZŠ jsem navštěvovala ZUŠ a dětský pěvecký sbor. Studovala jsem Střední pedagogickou školu v Kroměříži, kde jsem byla členkou Dívčího pěveckého sboru a učila se hře na klavír, flétnu a kytaru, která se stala mou nejoblíbenější. U maturity, byla hudební výchova jasnou volbou a pokračovala jsem pedagogickým směrem dále, na FHS UTB ve Zlíně, kde se věnuji studiu Učitelství pro Mš. Hudební školu Yamaha jsem poznala díky letním táborům a po nějakém čase jsem si zkusila i opačnou stranu a to vedoucí na příměstských táborech. Nyní vyučuji akustickou kytaru pro začátečníky.


Marek Gerža

O hudbu jako takovou jsem se zajímal už od předškolního věku, kdy jsem začal hrát na zobcovou flétnu. S nástupem na ZŠ jsem začal navštěvovat Yamahu, kde jsem původně chodil jen do flétny. Postupem času se k tomu přidaly ještě klávesy a v poslední řadě také akustická kytara. Všechny nástroje mě neskutečně baví, nejvíce mi ale asi učarovala kytara. Celkem jsem v Yamaze už 14 let. Teď už nejen jako žák, ale také vyučující právě akustické kytary.


Marie Šimečková

Hudba mě přitahuje po celý můj život.Od malička ráda zpívám, tančím a hraji divadlo. Navštěvovala jsem 12 let ZUŠ v Olomouci, kde jsem získala velmi dobrý základ klasického zpěvu a pěvecké techniky. Zde jsem se naučila hrát i na klávesy. V mládí jsem se účastnila různých pěveckých soutěžích jako je Brána, Dětská Porta nebo soutěže pro žáky ZUŠek na krajské i celostátní úrovni. Vystupovala jsem nejen sólově (i s vlastní tvorbou), ale i se sborem, folklórním souborem, dechovkou, divadelním souborem i tanečním souborem. Zkušenosti jsem získala jak v tuzemsku (při soutěžích a koncertech) tak i v zahraničí (koncerty, přehlídky, busking). Největší radostí mě však naplňovalo koncertování s vokální skupinou Misty, kde jsem mohla rozšířit svůj repertoár nejen o spirituály a gospely, ale i o jazzové a popové písně. Během studia na Slovanském gymnáziu v Olomouci jsem se zapojila do školního divadla Slovanský tyjátr, se kterým jsme byli oceněni na divadelních přehlídkách ve Slavičíně a nominováni na Jiráskův Hronov. Měla jsem možnost zpívat v dětské opeře i s filharmonií, jak lidové a folkové písně, díla klasiků, duchovní písně, tak i muzikálové, popvé a jazzové hity. Ráda se učím novým věcem a překonávám své možnosti. Během VŠ studia Molekulární biofyziky jsem se obohacovala studiem na konzervatoři, kde jsem opět získala další cenné zkušenosti ze zpěvu. Díky mým třem dětem mám nyní ještě zkušenost pedagogickou. Ráda pomůžu každému rozvinout jeho potenciál třeba i na cestě hudební.


Jana Strouhalová

Od dětství jsem si přála být učitelkou v mateřské škole a pracovat s dětmi. Od malička jsem hrála na klavír a v při studiu na střední škole jsem začala doprovázet smíšený pěvecký sbor. Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Přerově a následně pokračovala studiem Sociální pedagogiky na UTB ve Zlíně.

HŠ Yamaha jsem začala navštěvovat s mladší synem před více jak 15 lety a nedlouho poté přijala nabídku stát se lektorkou předškolních hudebních programů První krůčky k hudbě a Rytmické krůčky, později Zobcovou flétnu a Klávesy.


Anna Borusíková

Už jako malá holka jsem byla vedena k hudbě. Zprvu jsem hrála v ZUŠ na akordeon, ale potom mě zlákaly klávesy, na které jsem hrála 6 let a plynule jsem z nich přešla na klavír. Na ZUŠ jsem později začala navštěvovat i zpěv, který jsem si tak zamilovala, že jsem se rozhodla jít na konzervatoř. Kromě zpěvu jsem se také věnovala dramaťáku a tančení.


Tomáš Zatloukal

Narodil jsem se v roce 1999 ve Zlíně do paradoxně nehudební i neumělecké rodiny. Svou cestu k hudbě a Yamaze jsem si našel sám ve 14 letech, kdy jsem zatoužil naučit se hrát na akustickou kytaru. Po dvou letech jsem přesedlal na kytaru elektrickou, založili jsme s kamarády z Hudebního tábora kapelu The Only Way a naučil jsem se hrubé základy vícero nástrojů. Po maturitě na Střední Průmyslové škole Zlín jsem nastoupil na Fakultu strojního inženýrství VUT v Brně. Zkušenosti s hudbou však nadále získávám v Městském divadle Zlín, kde hraji na elektrickou kytaru v muzikálové kapele


Martina Geržová

Pocházím z učitelské rodiny. Narodila jsem se ve Vsetíně. S nadsázkou mohu říct, že jsem vyrostla na základní umělecké škole, kde jsem od malička trávila nejvíce svého volného času na tanečním sále. Později jsem kromě baletu začala navštěvovat také hodiny zpěvu a dramaťák. HŠ Yamahu jsem objevila jako máma, která chtěla se svým děťátkem trávit společné chvíle příjemně, aktivně a smysluplně. Ráda bych nyní tuto příležitost nabídla dalším vsetínským maminkám a jejich dětem, proto se stávám členem Yamaha týmu a těším se na naše nejen písničkami nabitá setkávání.


Anička Šuterová

K hudbě mě to táhlo od malička. V Yamaze a postupně sama jsem se naučila na mnoho hudebních nástrojů, nejvíce se mě drží klávesy a flétna. Hudbu se snažím skloubit se studiem logopedie a spoustou dalších zájmů. Tvořím, cestuju, šiju, a taky dělám grafiku. A když zrovna nesedím ve škole, u nástrojů, za počítačem nebo za šicím strojem, proháním se někde na kole či koloběžce.


Vojtěch Polášek

Narodil jsem se v roce 2003 a už od mala jsem byl vedený k hudbě. V jedenácti letech jsem se dostal k bicím a tři roky jsem navštěvoval ZUŠ ve Zlíně na Jižních Svazích. Potom jsem ze školy odešel a nyní studuji na Konzervatoři P.J. Vejvanovského v Kroměříži. Věnuji se také hře na elektrickou kytaru a klavír.


Adam Drulák

Pocházím z Rackové a od čtyř let mě fascinovali bicí. První setkání s hudbou jsem prožil na základní škole v Rackové hrou na flétnu. Při přechodu na druhý stupeň do Zlína jsem se přihlásil do ZUŠ Morava na bicí, kde jsem docházel 5let. Od svých 12let působím na pozici bubeníka v kapele Plašiči kun. Zároveň jsem se jako samouk začal učit na basovou kytaru, ke které mě motivoval Steve Harris z kapely Iron Maiden. Jako basák jsem působil ve vícero rockových/metalovych kapelách. Od ledna jsem začal působit jako basák v bigbeatové kapele Expo-Pension. Hrou na basovou kytaru si plním sny, které se neustále rozvíjí. V hudbě jsem našel smysl svého života.