Naši lektoři

Klára Šidlová

ředitelka Hudební školy YAMAHA Zlín


Lenka Hartmanová

Jmenuji se Lenka Hartmanová. Od malička mě moc bavila hudebka a matematika, proto jsem tento obor vystudovala na UP v Olomouci. Po mateřské jsem postupně se svými dětmi navštěvovala různé obory v HŠ Yamaha. Způsob výuky a pohodová atmosféra mě nadchly natolik, že jsem před 14 lety moc ráda přijala nabídku stát se lektorkou. V současné době v Yamaze učím První krůčky k hudbě, Rytmické krůčky, Zobcové flétny a Klávesy.


Andrea Mňačková

Jmenuji se Andrea Mňačková. Rodiče nás vedli k hudbě od malička. Zpívali jsme v autě při cestě na výlety celé hodiny, hráli jsme na flétny, housle, klarinet, tubu, kytaru a dokonce i dudy. Vystudovala jsem speciální pedagogiku v Olomouci.Pracovala jsem jako vychovatelka a pak přišla svatba a děti. Před 14 lety jsem začala chodit se synem do Robátek a asi do roka jsem se ocitla z pozice matky, na druhé straně. Dnes učím 5 programů. Robátka, První krůčky, Rytmické krůčky, flétnu a kytaru


Adam Caha

Jmenuji se Adam Caha, narodil jsem se v červenci roku 1991 a jsem tělem i duší muzikant. V Brně jsem vystudoval konzervatoř a následně Janáčkovu akademii múzických umění v oboru hra na housle. Vedle toho jsem se postupně naučil sám hrát na kytaru, baskytaru, bicí a klavír, stal se ze mě (díky jedné úžasné profesorce na konzervatoři) i zpěvák. Jsem také hercem a muzikantem v Kočovném divadle Ad Hoc. Jako frontman působím v kapele Pro tebe a jsem (někdy jen záskokový) člen několika dalších kapel i orchestrů. Kromě hraní si však na živobytí vydělávám i učením dětí ve zlínské Yamaze, kde ve velmi pohodové atmosféře učím akustickou a elektrickou kytaru, baskytaru, bicí a zpěv. Pravidelně také vytvářím ke konci školního roku yamaháckou kapelu, ve které hraje většina mých žáků, a se kterou pořádáme pro rodiče pop-rockové koncerty.


Kateřina Mrlinová

Jmenuji se Kateřina Mrlinová a zpívání a hudbě se věnuji od dětství. Odmalička jsem tancovala ve folklórním souboru Vsacánek, později zpívala ve sboru. Jako sólová zpěvačka jsem vystupovala 11 let ve vsetínské country kapele Gympleři a později jsem začala zpívat v kapele Dareband, kde působím dodnes. Vystupuji také se šansonovým recitálem za doprovodu klavíru a saxofonu a hraji v amatérském vsetínském Divadle v Lidovém domě. Učím na vsetínské ZUŠ Kostka Literárně-dramatický obor. V roce 2015 jsem se stala maminkou a s mou dcerou začala navštěvovat Robátka v Hudební škole Yamaha. Tento program mě natolik uchvátil, že dnes učím Robátka, První krůčky k hudbě a Rytmické krůčky.


Martina Chovancová

Jmenuji se Martina Chovancová, letos mi bude 45 let a pocházím z Vlčnova. Jsem maminkou čtyř dětí a jedno z těch nejmladších mne přivedlo do Hudební školy Yamaha jako maminku. Lektorkou jsem se stala v roce 2012 původně jako zástup, a už zůstala. Lekce naší školičky se staly mou součástí a doslova mne nabíjí energií. Profesí jsem asistent pedagoga v mateřské škole a tudíž se dá říci, že děti, jak mé vlastní, tak ty vaše, naplňují můj život. Na vaše děti i na vás se těší Martina z pobočky Uherské Hradiště.


Barbora Kubíčková

Jmenuji se Barbora Kubíčková a je mi 20let. Od mala jsem měla zájem o hudbu a práci s dětmi, a proto jsem vystudovala Střední pedagogickou školu v Kroměříži a na ní kromě jiných předmětů odmaturovala i z hudební výchovy. Svůj vztah k hudební škole Yamaha jsem si vytvořila před 12ti lety, kdy jsem s nimi jela na jejich první hudební tábor, poté jsem začala navštěvovat hudební kurzy. Nyní v Yamaze učím akustickou kytaru a zobcovou flétnu.


Ivana Šůstková

Jmenuji se Ivana Šůstková, k hudbě jsem měla vztah už jako malá. Navštěvovala jsem několik oborů na ZUŠ a zároveň zpívala s místními kapelami. Po dokončení Střední pedagogické školy ve Zlíně jsem se dostala na vysokou školu v Ostravě. Tam jsem kromě hudby studovala i český jazyk. Aktuálně se snažím rozšiřovat si svoje hudební vzdělání coby studentka doktorského programu v oblasti hudební teorie a pedagogiky. Ve volném čase zpívám s několika dechovými kapelami a zajímám se o folkloristiku. Vyučuji současně na Základní umělecké škole ve Zlíně a od roku 2016 také v Hudební škole Yamaha lekce populárního zpěvu.


Vít Andrýsek

Jmenuji se Vít Andrýsek, hudba mě provázela životem od malička, kdy jsem navštěvoval ZUŠ v Kojetíně a učil se na elektronické klávesy. Ještě více mě hudba začala zajímat kolem deseti let, kdy jsem kromě kláves začal hrát na kytaru a tubu. Rozhodl jsem se, že se budu hudbě věnovat naplno dál a od roku 2013 jsem studentem Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci v oboru hra na tubu, kterou studuji dodnes. Po dokončení zdejšího studia, bych rád pokračoval ve studiu na JAMU v Brně. Na hudební škole Yamaha, jsem zatím nejmladším členem. Vyučuji zde elektronické klávesy a kytaru od roku 2018. Kromě Yamahy učím také na ZUŠ Fantazie v Olomouci. Hudbě se věnuji aktivně v různých dechových kapelách a orchestrech.


Lucie Machalová

Mé jméno je Lucie Machalová. K hudební škole Yamaha jsem se dostala jako maminka tří dětí, se kterými jsem navštěvovala První krůčky k hudbě a robátka. Jsem velmi ráda, že mohu tímto krásným způsobem přibližovat hudbu dětem i jako lektorka. Hravě, lehce, příjemně a se zábavou. Vedle hudby je mou láskou také divadlo a tvoření všeho druhu. Své dovednosti jsem měla možnost rozvíjet v hereckém ateliéru na VOŠ Umění ve Zlíně. Nabíjí mě příroda a nacházení krás ve světě okolo. Život žiji s lehkostí a s myšlenkou, že vše je dobré.


Daniela Batonožková

Jmenuji se Daniela Batonožková. V dětství jsem tancovala ve folklorním souboru a hodně hrála na klavír. Studovala jsem střední pedagogickou školu a na MU v Brně hudební výchovu a češtinu. Dnes tyto předměty učím na Střední pedagogické a sociální škole ve Zlíně a v hudební škole Yamaha jsem lektor programů Rytmické krůčky, klávesy a zpěv. Těší mě, že mezi mými žáky jsou lidé všech věkových kategorií. Je vidět, že hudba je potřebou a skvělou zábavou člověka po celý život. A „Yamaha“ mě jednoduše baví!


Petr Chrastina

Jako malého chlapce mě vybrali učitelé z lidové školy umění a já chodil tři léta do houslí a po třech letech zase troubil na trubku, nic z toho mne ale nebavilo. Ve třinácti mi kamarád půjčil kytaru a bylo u mne rozhodnuto. V patnácti jsme založili rockovou skupinu Plebs, potom Zkrat. Potkal jsem Pavla Husara (basista Fleretu), Zdeňka Hrachového (zakládající člen, skladatel a zpěvák Fleretu) a po vojně s ním jsem zakládal folkovou skupinu, z které se vyklubal Fleret. V těchto dávných dobách jsme hráli s Vlastou Redlem, vystupovali v Lucerně, a umístili se v autorské i interpretační Portě, kde jsme vystupovali i s Jarkem Nohavicou. Po mém odchodu z Fleretu jsem začal hrát s regionální hard-rockovou skupinou Tendence. Tendence jsem opustil a dostal lano do Cestující hudby. Tam jsem dosud. Také hraji v městském divadle Zlín v hudebním klubu. Nejprve jsem učil tři roky na ZUŠ v Otrokovicích, pak asi 11 let v Astře. Nyní učím v Yamaze akustickou i elektrickou kytaru.